Norite gyventi saugiau? Siūlome savo namų teritorijoje integruoti vaizdo stebėjimo kameras, kurios pro savo „akis“ nepraleis nei vieno žmogaus, gyvūno, kuris bus Jūsų kieme arba sode. Kaip rasti tinkamiausią? Geriausia yra tartis su specialistais, kurie sužinoję Jūsų poreikius – pateiks rekomendacijas.

Visgi, naudinga ir pačiam susidėti bazinių žinių bagažą, kuris padės racionaliai diskutuoti su kamerų pardavėju. Informacijos ieškokite šiame straipsnyje.

Analoginė ar skaitmeninė vaizdo stebėjimo kamera?

Google paieškos sistema nurodo, kad šiuo metu rinkoje dažniausiai vertinamos skaitmeninė bei analoginė kameros. Tiek vienas, tiek kitas variantas yra geras, tad jeigu Jums nebereikalingas tolimesnis vertinimas – siūlome suvesti raktinius žodžius į paieškos sistemą ir ji Jums pateiks geriausius pardavėjus (naudojantis Google ads galimybėmis), kurie garantuoja, kad kokybė atitiks Jūsų poreikius.

  • Analoginė vaizdo kamera perduoda įrašą iš matricos.
  • Skaitmeninė vaizdo kamera vaizdo atgal negrąžina, naudojamas skaitmeninis signalas.

Ahd vaizdo kamera

Ahd vaizdo kamera gali nudžiuginti labai plačia raiška, kuri siekia net 720, 960 ir 1080p HD kokybę. Taip pat pasižymi ne tik geru vaizdo perdavimu, tačiau ir garso patikimumu. Vaizdas perteikiamas net iki 500 metrų nuo kameros šaltinio, galiausiai, patrauklus dizainas ir lengvas montavimas ten, kur Jums labiausiai tinka.

IP kamera

Vienas labiausiai lietuvių pamėgtų pasirinkimų yra IP kamera. Ir ji tikrai verta dėmesio, kadangi pasižymi inovatyvumu. Naudojamas pluošto optinis kabelis, kuris padeda išgauti ypač didelę raišką, galiausiai, efektingą greitį. Nesunkiai rasite tinkamiausią vietą kamerai, kadangi ji neturi reiklumo montavimo vietoje. Žinoma, kamera labiausiai giriama dėl didelės skiriamosios gebos vaizdo, kuri siekia net iki 12 megapikselių bei palaiko 4K kokybę. Nėra maitinimo laido, tad paprastas ne tik vietos radimas, tačiau ir montavimas.

HD TVI kameros

HD TVI kameros Lietuvoje vis dar inovacija ir dėl gana didelės kainos – pasirenkama rečiau. Ypač gera raiška, kuri kinta nuo 720 iki 1080p. Bene vienas svarbiausių šio tipo kameros privalumų yra tai, kad išvengiama vaizdo vėlavimo, kuris stebėjimo kameroms yra labai svarbus. Nors šiuo metu apskritai rinkoje jau nebesiūlomos „pasenusios“ technologijos, tačiau HD TVI kameros leidžia džiaugtis dar didesne raiška.

Hibridinės kameros

Hibridinės kameros naudojamos ne tik stebėjimui, tačiau ir tam tikrų vaizdų įrašymui, tiksliau, filmavimui. Jos gali būti jungiamos prie labai skirtingų įrenginių (įskaitant ir TV). Patikimas pasirinkimas tiems, kurie renkasi daugiafunkcionalumą.

Kameros vertinimo aspektai

Kadangi šiuo metu kameros tikrai labai funkcionalios ir jų galimybės – plačios, reikia įvertinti kuo daugiau smulkmenų, kad tikrai pavyktų rasti geriausią variantą. Juk tai yra investicija, kuri tarnaus ne vienerius metus.

  • Vaizdo kameros stebėjimo parametrai;
  • Vaizdo kameros jautrumas ir šviesos lygis;
  • Fokusavimo atstumas ir žiūrėjimo kampai;
  • Vaizdo kokybė ir skiriamoji geba;
  • Spalva arba juoda ir balta;
  • Vaizdo stebėjimo organizavimas per išmanųjį telefoną;
  • Bei kitos smulkmenos.

Kuo daugiau bus įvertinta – tuo labiau poreikius tenkinantis variantas bus rastas. Svarbiausia – kokybė, tad jeigu tik ji garantuojama – verta investuoti daugiau.