Durų furnitūra – tai įvairūs kartu arba atskirai parduodami durų elementai, kurių reikia, kad durys veiktų ir tinkamai, ir patogiai: spynos, akutės, pritraukėjai, tarpinės, atramos ir kt. Renkantis durų furnitūrą svarbu suderinti funkcionalumą ir estetiką. Štai keletas svarbiausių patarimų:

Varstymas. Daugeliu atvejų tiks įprasti šoniniai lankstai, tačiau jei durys aukštesnės ir sunkesnės, verta pagalvoti apie vyrius, tvirtinamus durų viršuje ir apačioje.

Funkcija. Vienas svarbiausių sprendimų įrengiant naujas duris yra apsispręsti, kokio lygio privatumo jums reikės. Jeigu tai pereinamojo kambario ar virtuvės durys, jos gali būti nerakinamos ir netgi neužsifiksuojančios, o tiesiog prilaikomos pritraukėjo. Kita vertus, miegamiesiems, vonios kambariams ir, žinoma, lauko durims jau praverstų užraktai.

Stilius. Durų furnitūros stilių yra tikriausiai tiek pat, kiek pačių durų, todėl nusiteikite, kad gali tekti skirti laiko geriausiam variantui surasti. Žalvariniai ar bronziniai elementai geriau atrodys šiltų spalvų interjere, tuo tarpu vėsesni atspalviai dera prie nerūdijančio plieno, porceliano ar chromo furnitūros. Taip pat paieškokite sprendimo, kad durų furnitūros stilius „nesipjautų“ su aplinkos furnitūra: pavyzdžiui, lauko durų rankenos ir koridoriaus spintelės rankenėlės turėtų derėti tarpusavyje.

Spynos. Plokštelinės spynos, atrakinamos ilgais raktais su išpjovomis abejose pusėse, paprastai yra saugesnės negu cilindrinės spynos (raktai su išpjovomis vienoje pusėje). Kita vertus, pastarosios yra pigesnės ir paprasčiau montuojamos. Palyginti nauja technologija yra elektroninės spynos, kurios gali būti atrakinamos surenkant kodą, nuotolinio valdymo pulteliu ir įprastiniais raktais.

Rankenos. Atsižvelkite į tai, kad vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams rutulinės rankenos gali tapti sunkia užduotimi. Vankuverio miestas (Kanada) dar 2013 m. tokio tipo rankenas apskritai uždraudė įrengti naujai statomuose namuose.

Atramos.  Jos saugo duris, kad šios neatsivertų per plačiai ir nesidaužytų į sienas ar baldus. Įprastinė atrama – tai durų išorėje pritvirtinama spyruoklė guminiu galu. Durų atramos taip pat gali būti naudojamos ir neleisti durims užsidaryti. Paprastesni modeliai – tai kabliukai ar magnetai, montuojami grindų lygyje, tuo tarpu sudėtingesnės versijos yra įleidžiamos į duris ar staktą.