Išmanūs WiFi SMARTHOME kištukai!

Kaip jie veikia, kokie svarbiausi parametrai, kaip išsirinkti ir kam išvis jų reikia?

 

Šiais laikais norint turėti savo namus bent šiek tiek išmaniais, nebūtina investuoti didelių sumų į naujausias ir pažangiausias technologijas. Galime pradėti kurti savo  išmanius namus nuo išmanaus kištukinio lizdo (angl. Smart Plug) įsigijimo. Paskutiniu metu itin auga susidomėjimas išmanių namų įranga, o išmanus kištukinis lizdas idealus sprendimas pačiai pradžiai. Kuo pasižymi išmanūs kištukiniai lizdai, kaip išsirinkti tinkamą ir apskritai verta?

Kas yra išmanūs lizdai (angl. Smart Plug)?

Pirmiausiai, tai nėra kažkas sudėtingo, tai tiesiog priedėlis – atskiras įrenginys, kuris idealiai jau tinka į visus jau esamus elektros lizdus – rozetes.

Išmanaus kištukinio lizdo veikimas yra visų pirma paremtas pažangia elektros srauto kontrole. Galime jį valdyti itin paprastai mobiliosios programėlės dėka. Toks sprendimas leidžia lengvai ir patogiai įjungti ir išjungti prijungtus įrenginius. Nemažai išmanių kištukinių lizdų modelių taip pat leidžia matuoti elektros energijos sąnaudas bei pasižymi kitomis papildomomis funkcijomis. Didžiulis išmanių kištukinių lizdų privalumas yra tas, kad juos lengva prijungti – tiesiog reikia jį įdėti į tradicinį kištuką.

Kaip veikia išmanūs kištukiniai lizdai (angl. Smart Plug)?

Paprasčiausiai išmanų kištukinį lizdą galima apibūdinti kaip nuotoliniu būdu valdomą, išmanų elektrinių įrenginių jungiklį. Kai kurie modeliai taip pat turi energijos sąnaudų matavimo funkcijas. Išmanus kištukinis lizdas nereikalauja specialaus montavimo ir specifinių elektros žinių. Viskas ko, reikia – tiesiog išimti jį iš pakuotės, įdėti į tradicinį kištuką sienoje ir prijungti norimus valdyti elektrinius įrenginius.

Ar išmaniam kištukiniui lizdui būtina centralė ar kitas pagrindinis prietaisas?

Paprastai toks klausimas kyla tiems, kurie yra susidūrę su išmanių namų įrangos sistemomis. Žinoma, skirtingi gamintojai turi savo reikalavimų, tačiau bendrai, norint kontroliuoti įrenginį, centrinis valdymo įrenginys nereikalingas. Šie kištukai veikia vieni patys ir valdomi išmaniojo telefono programėle arba automatizuotai. Tačiau visas išmaniųjų namų technologijų žavesys slypi tame, kad galima turėti galimybę valdyti namų įrenginius iš bet kurios pasaulio vietos.


Kaip išsirinkti išmanų kištukinį lizdą (angl. Smart Plug)?

Norint mėgautis patogumu, kokį užtikrina išmanūs kištukiniai lizdai, reikia protingai išsirinkti tinkamą modelį. Šiuo atveju ne visada verta taupyti ir rinktis tik pigiausius sprendimus, nes suprantama, kad labai dažnai jų funkcijų rinkinys yra labai ribotas. Į kokias savybes ir funkcijas vertėtų atkreipti dėmesį renkantis išmanų kištukinį lizdą?

  • Elektros energijos sąnaudų kontrolė

Kai kurie išmanių kištukinių lizdų modeliai leidžia kontroliuos prijungtų prie lizdo įrenginių elektros energijos sąnaudas. Energijos sąnaudų statistika padės nustatyti, pavyzdžiui, kurie įrenginiai budėjimo režime sunaudoja daugiausiai elektros.

  • Įjungimo ir išjungimo grafikas

Galimybė suplanuoti įrenginių įsijungimo ir išjungimo grafiką, nes pavyzdžiui, kam šildyti vandens boilerį, kai nieko nėra namuose?

  • Energijos sąnaudų vizualizacija

Kai kurie išmanūs kištukiniai lizdai pasižymi energijos sąnaudų vizualizacijos funkcija. Jie tai atlieka šviesos diodų dėka. Padidėjus energijos sąnaudoms, keičiasi šviesos spalva.

  • Savo temperatūros kontrolė

Dalis išmanių kištukinių lizdų moka kontroliuoti temperatūrą. Kai klasikinis lizdas pradeda įkaisti, išmanus lizdas su jutikliu nuo perkaitimo apie tai įspės namų gyventojus.

  • Trumpojo jungimo aptikimo funkcija

Egzistuoja išmanių kištukinių lizdų modeliai, kurie yra pajėgūs aptikti trumpąjį jungime prijungtame prie tinklo įrenginyje ir tokiais atvejais nutraukti maitinimą tokiu būdu apsaugant visą tinklą nuo viršįtampio.

  • Komunikacija

Komunikacija yra būdas, kuriuo valdomas išmanaus kištukinio lizdo veikimas. Renkantis išmanų kištukinį lizdą taip pat vertų atkreipti dėmesį į palaikomą belaidės komunikacijos standartą. Rekomenduojama, kad ir mobilus įrenginys pasižymėtų tokio pat standarto palaikymu.  Populiariausi rinkoje yra Wi-Fi, Zigbee išmanieji kištukiniai lizdai.

Ką galima prijungti prie išmanaus kištukinio lizdo?

Labai paprasta – prie išmanaus kištukinio lizdo galima prijungti visus įrenginius, kuriuos  prijungiame prie klasikinių lizdų. „Smart Plug“. Pavyzdžiui, kalėdinę eglutę, lemputes, dekoracijas, šviestuvą, lygintuvą ar virdulį, vandens šildymo, ar drėkinimo įrenginį ir t.t Galime taip susidėlioti kalendorių, kad viskas veiktų automatiškai ir būtent pagal jūsų gyvenimo ritmą ar poreikius.

Užsisakyti iškart: užsisakyti
Visas išmanius produktus galite rasti čia:  Išsirinkti