Kiemo vartai pagal atidarymo būdą gali būti stumdomi (nustumiami) ir varstomi (atveriami). Jie turi net kelias svarbias paskirtis. Pirmiausia, jie saugo ir padeda kontroliuoti įėjimą/įvažiavimą į Jūsų privačią teritoriją ir tokiu būdu padeda apsisaugoti nuo nepageidaujamų svečių. Antra, jie puošia Jūsų erdvę, suteikia daugiau užbaigtumo, estetikos bendram eksterjerui.

Kriterijai, svarbūs renkantis kiemo vartus:

 • Ilgaamžiškumas. Vartai turi tarnauti ilgai.
 • Kokybė. Vartai turi būti pagaminti iš kokybiškų, tvirtų, praktiškų medžiagų. Taip pat jie turi būti atsparūs nepalankioms klimato sąlygoms (neužšąlantys ir pan.).
 • Saugumas. Vartai turi būti sandarūs ir maksimaliai užtikrinti Jūsų teritorijos saugumą.
 • Funkcionalumas. Vartai turi būti patogūs naudoti ir reguliuoti. Taip pat jie turi veikti sklandžiai ir tolygiai, nesukeldami triukšmo.
 • Kompaktiškumas . Vartai turi užimti santykinai nedaug vietos, ypač jei kiemo erdvė yra ribota.
 • Priežiūra. Vartams turi būti reikalinga tik minimali priežiūra.
 • Stilius. Vartai turi būti puikios estetinės išvaizdos ir turi harmoningai derintis prie pastato ir bendros aplinkos.

Norint išsirinkti tinkamiausius kiemo vartus, svarbu daug dėmesio skirti jų furnitūrai ir automatikai. 

Kiemo vartų furnitūra – tai tokios svarbios vartų detalės kaip ratukai-vežimėliai,
apatiniai ratukai, prilaikantys ratukai, bėgeliai, apatinės ir viršutinės gaudyklės, krumpliaratinės juostos, privirinami ir reguliuojami vyriai, spynos varteliams ir pan. Kiemo vartų furnitūra turi atitikti visus saugumo reikalavimus ir užtikrinti sklandų vartų veikimą bei ilgalaikį eksploatavimą nepriklausomai nuo gamtinių sąlygų.

Kiemo vartų automatika – tai automatizuota vartų valdymo sistema, kurioje įdiegtos naujausios technologijos įgalina lengvai ir patogiai atidaryti ar uždaryti vartus, padidina Jūsų teritorijos saugumą.

Patarimai renkantis stumdomus kiemo vartus, jų furnitūrą ir automatiką

Stumdomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

 • Jūsų kiemas yra trumpas ir nuolaidus. Jei kiemo erdvė ribota ar įvažiavimas į kiemą yra iš siauro keliuko ar gatvelės.
 • Užklumpa nepalankios klimato sąlygos (sniegas ar ledas žiemą, lapų nuokritos rudenį, purvas pavasarį ir pan.).
 • Įvažiavimas yra gana platus.

Stumdomi kiemo vartai nereikalauja papildomo kiemo ploto varčioms atidaryti, kadangi įvažiavimo/išvažiavimo metu jie yra tiesiog nustumiami į dešinįjį arba kairįjį tvoros šoną. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių. Jiems netrukdo nuokritos, šiukšlės, sniegas ar ledas, kadangi jie juda neliesdami žemės. Stumdomi kiemo vartai gali užverti ir didelio pločio įvažiavimus (pvz. 10m.), papildomu svoriu neapkraudami vyrių ir vartų stulpų.

Planuojant įsirengti stumdomus kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Stumdomiems kiemo vartams nustumti į šoną reikės apie 30-40% daugiau vietos nei įvažiavimo plotis, t.y. bendras vartų ilgis sudarys apie 130-140% įvažiavimo pločio.
 • Šiems vartams svarbus tvirtas pamatas (paprastai tai 2 betoniniai stulpai), kuris įrengiamas atsižvelgiant į vartų svorį, plotį, judėjimo kryptį.
 • Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų sklandžiai, reikia naudoti kokybišką vartų furnitūrą.
 • Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos apsaugą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, kuri sumontuojama ant vieno iš vartų stulpų.

Rekomenduojame naudoti Italijos gamybos kompanijos „Combiarialdo Srl“ stumdomų kiemo vartų furnitūrą. Ši kompanija jau daugybę metų specializuojasi vartų furnitūros gamyboje ir yra pripažinta ir vertinama visame pasaulyje dėl kokybiškų ir ilgaamžių gaminių, pasižyminčių puikiu kokybės ir kainos santykiu:

 • „Combiarialdo Srl“ ratukai-vežimėliai Art.395. Ratukai-vežimėliai yra montuojami ant pamatų ir padeda užtikrinti visos stumdomų kiemo vartų sistemos balansą. “Combiarialdo Srl„ gamintojo ratukai-vežimėliai šiuo metu yra laikomi vienais patikimiausių rinkoje, nes šie pasižymi specialia konstrukcija, turi atsparius ir tvirtus guolius, gali atlaikyti didesnio nei 900 kg svorio apkrovas (pav. pažymėta RC ir RS). Jie pagaminti iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Paminėtina, kad taip pat šie ratukai-vežimėliai yra labai nesudėtingai reguliuojami.
 • „Combiarialdo Srl“ specialaus profilio bėgelis Art.399. Šiuo bėgeliu juda sumontuotas vartų rėmas. „Combiarialdo Srl“ gamintojo bėgelis yra specialios formos, kurios dėka bėgelio viduje neužsilaiko vanduo ir purvas. Bėgelis yra pagamintas iš baltos spalvos cinko ir atitinka III atsparumo korozijai klasę pagal standarto UNI EN 1670 reikalavimus. Atsparumas korozijai yra ypatingai aktualus, nes bėgelio paviršius dėl intensyvaus judėjimo gali būti pažeistas ir pradėti rūdyti.
 • „Combiarialdo Srl“ vartų gaudyklės: apatinė gaudyklė Art.397 ir viršutinė gaudyklė 467. Į šias gaudykles atsiremia uždaromi vartai, jos subalansuoja visą vartų sistemą, neleidžia vartams nukrypti į šonus, apsaugo nuo triukšmo. Jos taip pat pagamintos iš baltos spalvos cinko.
 • „Combiarialdo Srl“ apatinis ratukas Art.396 ir prilaikantis ratukas Art.447, Art.448, Art.455. Apatinis ratukas padeda sumažinti ratukams-vežimėliams tenkančią apkrovą. Prilaikantis ratukas padeda išlaikyti vartus vertikalioje pozicijoje. Ratukai pagaminti iš baltos spalvos cinko.
 • „Combiarialdo Srl“ krumpliaratinė juosta Art.805. Ji montuojama ant specialaus profilio bėgelio ir leidžia vartų automatikai lengvai stumdyti vartus. Krumpliaratinė juosta gali būti 1m. arba 2m. ilgio, pagaminta iš baltos spalvos cinko.

Renkantis stumdomų kiemo vartų automatiką, svarbu atkreipti dėmesį į vartų automatikos gamintojo patirtį šioje srityje, įrangos patikimumą, aptarnavimo kokybės lygį, naujų technologijų taikymą ir kainos-kokybės santykį. „BFT Spa“ gamina kokybišką vartų automatiką įvairių parametrų vartams nuo 1980 metų ir yra viena iš šios srities lyderių pasaulyje:

 • „BFT Spa“ Deimos BT 24V ir Deimos 230V vartų automatika, skirta stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra mažesnis nei 500 kg (privačių namų kiemo vartai). Deimos BT 24V vartų automatika taip pat tinka ir didesniems objektams, kuriuose vartų darinėjimo procesas yra intensyvus.
 • „BFT Spa“ Deimos 800F vartų automatika tinka stumdomiems kiemo vartams, kurių svoris yra iki 800 kg. Ši vartų automatika turi papildomą apsaugą nuo kliūčių (automobilio, žmogaus ir kt.) suspaudimo.

https://youtu.be/wryIFx5gqYo

Stumdomų vartų automatikos veikimo principas:

Patarimai renkantis varstomus kiemo vartus, jų furnitūrą ir automatiką

Varstomi kiemo vartai yra puikus pasirinkimas, jei:

 • Kiemo viduje ar išorėje yra pakankamai vietos vartų varčioms atsidaryti.
 • Reikalingas platesnis estetinių-dekoratyvinių sprendimų pasirinkimas.

Varstomi kiemo vartai yra montuojami ant stulpų. Jie gali atsidaryti į kiemo vidų arba į išorę arba viena varčia gali atsidaryti į vidų, o kita – į išorę. Jie gali būti sudaryti iš vienos ar dviejų dalių.

Planuojant įsirengti varstomu kiemo vartus, vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos dalykus:

 • Varstomiems kiemo vartams labai svarbūs stulpai – priklausomai nuo vartų pločio bei svorio, reikia pasirinkti tinkamą stulpų diametrą, sienelių storį, įbetonavimo gylį.
 • Rekomenduojama mūriniuose stulpuose naudoti metalines detales, metalinę šerdį – tai suteiks papildomo tvirtumo.
 • Kad vartai tarnautų ilgai ir veiktų tolygiai, reikalinga naudoti kokybišką vartų furnitūrą.
 • Kad vartus būtų patogu automatiškai atidaryti/uždaryti, padidinti visos teritorijos saugumą, rekomenduojama naudoti kokybišką vartų automatiką, parenkamą atsižvelgiant į varčių svorį ir ilgį.
 • Jeigu stulpai yra mūriniai, patartina naudoti Italijos gamintojo „Combiarialdo Srl“ vyrius Art.378.
 • Jeigu stulpai yra metaliniai, tuomet privirinami vyriai Art.376 arba reguliuojami vyriai Art.375.
 • Kai yra įrengta nuotolinė vartelių atidarymo sistema, naudojama spyna varteliams 2450 su elektromagnetine plokštele PLE96A, kuri reaguoja į elektromagnetinius impulsus.
 • Vartų vidus užpildomas naudojant medines lenteles ar dekoratyvines paneles, pagamintas naudojant kaltinius elementus.
 • Phobos BT, kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 2m. ir Phobos BTNL, kai vienos varčios ilgis yra mažiau nei 5m. Tai populiariausia automatika varstomiems kiemo vartams. Šioje vartų automatikoje yra įdiegta 24V technologija, sustiprintas saugumo lygis, įrengti magnetiniai išjunginkliai, kurių dėka nereikia įrengti papildomų atramų vartams atsidarant ar užsidarant. Automatika vartus per 18 sekundžių atidaro 90 laipsnių kampu.
 • Vartų automatika Virgo 24V. Tai taip pat populiari automatika, kurioje įdiegta 24V technologija. Ji nesunkiai montuojama ant mūrinių kolonų ir leidžia atidaryti vartus 120 laipsnių kampu. Automatika vartus atidaro per 14 sekundžių.

Varstomos vartų automatikos „Phobos“ veikimo principas

Varstomos vartų automatikos „Virgo“ veikimo principas