Patikimumas ir dėmesys net smulkiausioms detalėms – tokiu principu dirba mūsų atstovaujami gamintojai. „Manital“, „dnd by Martinelli“ – tai pripažinti išskirtinio dizaino, kokybiškų durų rankenų gamintojai Europoje. Lietuvoje šių kompanijų gaminiai parduodami nuo 1996 m. ir yra užsitarnavę pirkėjų pasitikėjimą.

 Mes kasdien daug kartų naudojamės durų rankena atidarydami ar uždarydami duris. Kad šis procesas būtu sklandus ir patogus, durų rankenos turi atitikti šiuos reikalavimus:

Patogi forma. Renkantis rankenos modelį reikia atkreipti dėmesį į tai, kad tarpas tarp durų ir rankenos turi būti patogus paimti ranka. Jeigu durys yra su stiklo apvadais ar iškiliais durų ornamentais, rekomenduojame rankeną, kurios forma išlenkta į išorę.

Suderinta rankenos spyruoklė. Lenkdami rankeną neturėtumėte jausti bereikalingo pasipriešinimo, o paleidus rankeną ji turi grįžti į pradinę būseną. Kuo masyvesnė rankena, tuo spyruoklė turi būti tvirtesnė, kad rankena nebūtų nusvirusi.

Tvirtinimas. Varstant durys sukeliamos apkrovos rankenų tvirtinimo elementams. Jeigu rankena prie durų pritvirtinta tik medvaržčiais, bėgant laikui jie išsijudina. Mūsų parduodamos rankenos tvirtinamos per spyną kiaurai susiveržiančiais varžtais, taip pat turi turi papildomą šešiakampį tvirtinimo varžtą į ašį tarp rankenų, todėl galite būti ramūs, kad rankenos laikysis tvirtai.

Dizainas. Dažniausiai rankenos yra pasirenkamos taip, kad tiktų prie kambario interjero ir būna klasikinio, modernaus ar kitokio stiliaus. Renkantis rankenų spalvą ir formą svarbu atsižvelgti ir į durų bei aplink jas esančių interjero elementų spalvą. Gerai parinkta durų rankena, panašiai kaip varlytė vyriškame kostiume, gali tapti stilingu ir ir akį traukiančiu akcentu.

Apdirbimas. Iš nerūdijančio plieno pagamintos rankenos (pvz., INOX) turi itin kietą paviršių, kuris suteikia durų rankenai ilgaamžiškumo. Tokios rankenos puikiai tinka tiek vidaus, tiek lauko durims. Žalvarinės rankenos gaminamos karšto štampavimo būdu, kuris garantuoja aukščiausią kokybės laipsnį ir ilgaamžiškumą. Kaip ir nerūdijantis plienas, žalvaris tarnauja ilgą laiką bet kokiomis aplinkos sąlygomis. Iš cinko pagamintos rankenos – puikus kokybės ir kainos derinys, tinkantis tik vidaus sąlygoms.

Priedai. Prie rankenų pagal spalvą ir stilių galima priderinti papildomus elementus:

apyrakčiai spynos cilindrui;

  • apyrakčiai, skirti uždengti „Buratino rakto“ raktaskylei;
  • WC suktukai su numatyta galimybe atidaryti duris iš išorės (tai ypač aktualu turintiems mažų vaikų, kurie gali netyčia užsirakinti, ir kitais atvejais).