Prekių katalogas

Vidaus durų spynos


Scandinaviško standarto ABLOY spynos


Tylaus veikimo EVO spynos (DIN standartas)


Tylaus veikimo magnetinės POLARIS spynos (DIN standartas)


DIN standarto spynos

Naudingi patarimai renkantis spyną vidaus durims:

 

 

 • Atidarant duris, traukimo metu sukeliamos apkrovos rankenos tvirtinimui. Jei rankena tvirtinasi tik medvaržčiais, bėgant laikui jie išsiklibina. Mūsų parduodamos parduodamos AGB ir ABLOY firmų spynos turi galimybę,kad rankenos tvirtintųsi per spyną kiaurai susiveržiančiais varžtais.
 • Durys,kuriose sumontuotos spynos su metaliniais lėžuvėliais, užsidarinėdamos sukelia papildomą triukšmą.Naudojant tylaus veikimo spynas EVO su poliamidiniu liežuvėliu arba POLARIS su magnetiniu lėžuvėliu jūsų namai taps jaukesni ir išvengsite nereikalingo triukšmo.
 • Renkantis spyną svarbus ir testuotas užsidarymo-atsidarymo ciklų skaičius. Spyna EVO pvz. yra testuota 500.000 darbinių ciklų.
 • Atidarant duris,priklausomai nuo duryse esančios spynos tipo,kartais reikia dideliu kampu nulenkti durų rankeną. Tai nepatogu kasdieniniame naudojime,o ir svečiai dažnai nenulenkdami pakankamu kampu rankenos ir neatidarydami spynos spragtuko, bando “per jėgą” atidaryti duris. Eksplotacijos metu taip išplėšiami tvirtinimo varžtai. EVO spynose rankenos nulenkimo kampas yra sumažintas iki 30 proc.
 • Spynos būna su dviem spynos spragtukais-liežuvėliais ir su vienu. Spynose su vienu liežuvėliu, raktas ar WC suktukas lengvai sukasi, nes nėra papildomo spragtuko-liežuvėlio, kurį reikėtu “išmesti” iš spynos į išorę. Spynos spragtukas tiesiog lengvu pasukimu blokuojamas spynos viduje.
 • Šiuolaikiniuose interjeruose naudojamos įvairių spalvų rankenos:matinis žalvaris, bronza, matinis nikelis, chromas ir t.t. Durys atrodo labai estetiškai,kai rankenų spalva sutampa su spynos priekinės plokštelės spalva.
 • Susiję produktai. Įėjus į prekės kortelę rasite nuorodą: "Su šia preke susiję gaminiai". Čia rasite rekomenduojamus priešspynius ir spynų cilindrus.

Durų spynos: kaip išsirinkti?

Durų spynos

Spyna spynai tikrai nelygu. Yra prekių, kurių didelę kainos dalį sudaro tiesiog žinomas prekės ženklas, nors analogiškos arba net geresnės kokybės daiktą galima įsigyti daug pigiau kitur. Durų spynos – ne tas atvejis, kai galima tikėtis „išlošti“: ir mažiau sumokėti, ir gauti kokybišką daiktą.

 • Gamintojas. Trečiojo pasaulio šalyse pagamintos durų spynos gali būti gerokai pigesnės ir išvaizda niekuo nesiskirti nuo originalios produkcijos. Čia sutaupoma naudojant pigesnes ir mažiau patvarias medžiagas, dėl kurių krenta spynos saugumas ir patikimumas. Kaip žinoti, ar spyna originali? Atkreipkite dėmesį į vidinius spynos elementus: originaliame gaminyje visi jie bus pažymėti gamintojo ženklu. Kitas signalas – spynai suteikiamos garantijos trukmė.
 • Tipas. Cilindrinės spynos, kurių raktai turi išpjovas vienoje pusėje, laikomos mažiau saugiomis nei cilindrinės durų spynos (išpjovos abejose rakto pusėse). Tačiau reikia atsižvelgti ir į gamintoją, ir į spynos saugumo klasę, kurių cilindrinės spynos turi penkias, o seifinės – visas septynias. Jeigu ieškote pačios saugiausios cilindrinės spynos, rinkitės tą, kuri veikia besisukančių diskų principu.
 • Spynų skaičius. Vidaus durims paprastai užtenka vienos spynos, tuo tarpu lauko duryse rekomenduojama įrengti dvi skirtingų tipų spynas (pvz., cilindrinę ir seifinę). Jeigu renkatės tarp dviejų pigesnių spynų ir vienos brangesnės, bet geresnės, rekomenduojame antrąjį variantą.
 • Raktų patentas. Jeigu norite papildomo saugumo jausmo, rinkitės spyną, kurios raktai yra patentuoti. Patentas – savotiškas raktų pasas, kurį būtina pateikti norint pagaminti dublikatą.
 • Skląsčio forma. Tradicinis spynos liežuvėlis yra tiesus, ir tai gali būti trūkumas, ypač medinėse duryse, kurios dažnai išlaužiamos tiesiog išlenkiant durų staktą. Gerokai saugesnis ir tylesnis yra kablio formos liežuvėlis, kuris neleis atkabinti durų nuo staktos net ir ją deformavus.
 • Technologijos. Durų spynos, atrakinamos surinkus kodą, yra seniai nebe naujiena. Mažiau žinoma technologija, kuri jau prieinama ir Lietuvoje, yra durų spynos, kurių nereikia keisti pametus raktą: taip nutikus spyną galima perprogramuoti kompiuteriu, kad senasis raktas nebetiktų.

Galiausiai, nepamirškite, kad sistema stipri tiek, kiek stipri silpniausia jos grandis. Jeigu investavote į aukščiausios saugumo klasės spyną, o pačios durys yra tik vidutiniškai tvirtos, įsilaužėliai ties spyna tikriausiai negaiš laiko.