Spyna spynai  nelygu. Yra prekių, kurių didelę kainos dalį sudaro tiesiog žinomas prekės ženklas, nors analogiškos arba net geresnės kokybės daiktą galima įsigyti daug pigiau kitur. Durų spynos – ne tas atvejis, kai galima tikėtis „išlošti“ – ir mažiau sumokėti, ir gauti kokybišką daiktą.

Štai, ką reikia žinoti renkantis vidaus durų spyną:

  • Atidarant duris, traukimo metu sukeliamos apkrovos rankenos tvirtinimui. Jei rankena tvirtinasi tik medvaržčiais, bėgant laikui jie išsiklibina. Mūsų parduodamos „AGB“ ir „Abloy“ firmų spynos gali tvirtintis per spyną kiaurai susiveržiančiais varžtais.
  • Durys, kuriose sumontuotos spynos su metaliniais lėžuvėliais, užsidarinėdamos sukelia papildomą triukšmą.Naudojant tylaus veikimo spynas „Evo“ su poliamidiniu liežuvėliu, arba „Polaris“ su magnetiniu lėžuvėliu, Jūsų namai taps jaukesni ir išvengsite nereikalingo triukšmo.
  • Renkantis spyną svarbus ir testuotas užsidarymo-atsidarymo ciklų skaičius. Spyna „Evo“ pvz. yra testuota 500.000 darbinių ciklų.
  • Atidarant duris, priklausomai nuo duryse esančios spynos tipo, kartais reikia dideliu kampu nulenkti durų rankeną. Tai nepatogu kasdieniniame naudojime, o ir svečiai dažnai nenulenkdami pakankamu kampu rankenos ir neatidarydami spynos spragtuko, bando jėgą atidaryti duris. Eksploatacijos metu taip išplėšiami tvirtinimo varžtai. „Evo“ spynose rankenos nulenkimo kampas yra sumažintas iki 30%.
  • Spynos būna su dviem spynos spragtukais-liežuvėliais ir su vienu. Spynose su vienu liežuvėliu raktas ar WC suktukas lengvai sukasi, nes nėra papildomo spragtuko-liežuvėlio, kurį reikėtu „išmesti“ iš spynos į išorę. Spynos spragtukas tiesiog lengvu pasukimu blokuojamas spynos viduje.
  • Šiuolaikiniuose interjeruose naudojamos įvairių spalvų rankenos: matinis žalvaris, bronza, matinis nikelis, chromas ir t.t. Durys atrodo labai estetiškai, kai rankenų spalva sutampa su spynos priekinės plokštelės spalva.

Apie tylaus veikimo spynas: