Mažas, bet svarbus durų furnitūros elementas – durų atramos, kurios apsaugo sienas, kad jų nepažeistų pernelyg plačiai atsivėrusių durų rankenos arba pačios durys. Apribojant durų varstymo amplitudę, išsaugoma sienų apdaila, paveikslai arba šalia durų pastatyti daiktai.

Stilingumo durų atramose nereikėtų ieškoti: tai daugiau funkcinis elementas. Durų atramos gali būti daugelio skirtingų tipų, tad nepulkite pirkti pirmo pasitaikiusio.

  • Grindinės durų atramos dažniausiai naudojamos kai reikia apsaugoti ne sieną, o daiktus, esančius durų varčios kelyje. Kai kurios šio tipo atramos taip pat turi magnetą, išlaikantį duris praviras.
  • Grindjuostinės durų atramos. Tai vienas populiariausių durų atramų tipų, sudarytų iš kuoliuko su mediniu galu. Paprastai tokios atramos montuojamos ant grindjuosčių, o ne pačių durų, ypač tada, kai durų šerdis tuščia.
  • Vyrinės durų atramos tvirtinamos prie durų vyrių, turi guminius antgalius ir geriausiai tinka lengvoms durims.
  • Sieninės durų atramos populiarios komercinės paskirties pastatuose ir tvirtinamos tame pačiame aukštyje, kaip ir durų rankena, kad pastaroji negadintų sienos.
  • Išspiriamos durų atramos montuojamos durų apačioje ir veikia visai taip pat, kaip dviračio pakojis. Tokios atramos skirtos ne apsaugoti sienai, o neleisti durims užsidaryti.
  • Pleištinės durų atramos. Vienos paprasčiausių durų atramų, tiesiog įspraudžiamos po durimis, kad šios arba neatsivertų pernelyg plačiai, arba neužsidarytų. Šių atramų privalumas tas, kad jų nereikia tvirtinti ir galima nunešti prie kitų durų esant poreikiui.

Daugelis durų atramų prie sienos ar durų montuojamos paprasčiausiais varžtais. Tik svarbu pasirūpinti, kad atramos laikytųsi tvirtai, nes durys kai kada būna varstomos didele jėga. Todėl kai kurioms atramoms pritvirtinti gali prireikti grąžto, įsukamų įvarų ar kitų detalių.

Nors, kaip minėta, durų atramos neišsiskiria dekoro detalėmis, jos gaminamos iš pačių įvairiausių medžiagų, skiriasi ir jų dangos. Ar atrama turėtų būti kuo mažiau pastebima ir derėti prie durų furnitūros, o gal, atvirkščiai, tarnauti kaip interjero akcentas – spręsti jums.