Prekių katalogas

Durų ir langų furnitūra

Durų furnitūra: patarimai pirkėjui

Durų furnitūra

Durų furnitūra – tai įvairūs kartu arba atskirai parduodami durų elementai, kurių reikia, kad durys veiktų ir tinkamai, ir patogiai: spynos, akutės, pritraukėjai, tarpinės, atramos ir kt. Renkantis durų furnitūrą svarbu suderinti funkcionalumą ir estetiką. Štai keletas svarbiausių patarimų:

  • Varstymas. Daugeliu atvejų tiks įprasti šoniniai lankstai, tačiau jei durys aukštesnės ir sunkesnės, verta pagalvoti apie vyrius, tvirtinamus durų viršuje ir apačioje.
  • Funkcija. Vienas svarbiausių sprendimų įrengiant naujas duris yra apsispręsti, kokio lygio privatumo jums reikės. Jeigu tai pereinamojo kambario ar virtuvės durys, jos gali būti nerakinamos ir netgi neužsifiksuojančios, o tiesiog prilaikomos pritraukėjo. Kita vertus, miegamiesiems, vonios kambariams ir, žinoma, lauko durims jau praverstų užraktai.
  • Stilius. Durų furnitūros stilių yra tikriausiai tiek pat, kiek pačių durų, todėl nusiteikite, kad gali tekti skirti laiko geriausiam variantui surasti. Žalvariniai ar bronziniai elementai geriau atrodys šiltų spalvų interjere, tuo tarpu vėsesni atspalviai dera prie nerūdijančio plieno, porceliano ar chromo furnitūros. Taip pat paieškokite sprendimo, kad durų furnitūros stilius „nesipjautų“ su aplinkos furnitūra: pavyzdžiui, lauko durų rankenos ir koridoriaus spintelės rankenėlės turėtų derėti tarpusavyje.
  • Spynos. Plokštelinės spynos, atrakinamos ilgais raktais su išpjovomis abejose pusėse, paprastai yra saugesnės negu cilindrinės spynos (raktai su išpjovomis vienoje pusėje). Kita vertus, pastarosios yra pigesnės ir paprasčiau montuojamos. Palyginti nauja technologija yra elektroninės spynos, kurios gali būti atrakinamos surenkant kodą, nuotolinio valdymo pulteliu ir įprastiniais raktais.
  • Rankenos. Atsižvelkite į tai, kad vyresnio amžiaus žmonėms ir vaikams rutulinės rankenos gali tapti sunkia užduotimi. Vankuverio miestas (Kanada) dar 2013 m. tokio tipo rankenas apskritai uždraudė įrengti naujai statomuose namuose.
  • Atramos saugo duris, kad jos neatsivertų per plačiai ir nesidaužytų į sienas ar baldus. Įprastinė atrama – tai durų išorėje pritvirtinama spyruoklė guminiu galu. Atramos taip pat gali būti naudojamos ir neleisti durims užsidaryti. Paprastesni modeliai – tai kabliukai ar magnetai, montuojami grindų lygyje, tuo tarpu sudėtingesnės versijos yra įleidžiamos į duris ar staktą.

Langų furnitūra: į ką atkreipti dėmesį

Langų furnitūra

Langų furnitūra, lyginant su durų furnitūra, yra šiek tiek paprastesnė, nors pačių langų konstrukcija gali būti ne mažiau sudėtinga. Kaip ir durų atveju, renkantis langus rekomenduojame iš anksto apsispręsti dėl keleto dalykų.

  • Saugumas. Reklamose dažnai pabrėžiama plastikinių langų apsauga nuo įsilaužimo nėra tik dar vienas triukas siekiant pritraukti daugiau pirkėjų. Tokie langai truputį brangesni, tačiau gali realiai apsaugoti nuo vagystės, ypač jeigu gyvenate pirmajame daugiabučio aukšte. Taip pat egzistuoja raktu rakinamos langų rankenos, kurios labai praverčia, jeigu namuose yra vaikų.
  • Varstymas. Jeigu planuojate įrengti didesnius ir sunkesnius nei standartinius langus, galite jų apkaustus papildyti varčios pakėlimo mechanizmu, kuris palengvina varstymą. Kita labai naudinga funkcija yra galimybė pravertą langą fiksuoti keliose skirtingose padėtyse. Jei gyvenate vėjuotoje vietovėje, į apkaustus papildomai galite įrengti ir stabdį, automatiškai sustabdantį varčią, jeigu ji prasiveria daugiau nei 90 laipsnių.
  • Stilius. Dažniausiai langų fiksatoriai ir rankenos yra tie langų furnitūros elementai, kuriuos žmonės nori paslėpti arba bent jau padaryti taip, kad jie neatkreiptų dėmesio. Tačiau kai kuriais atvejais – pavydžiui, jeigu lango rėmas yra medinis ir nedažytas arba retro stiliaus – lango furnitūra tampa neatsiejama jo dalimi, kuri ne gadina, o puošia bendrą vaizdą.

Yra ir kitų langų furnitūros elementų, kurie gali labai pakeisti lango funkcionalumą: mikroventiliacija, apsauga nuo klaidingo rankenos pasukimo ir kt. Papildoma furnitūra, žinoma, padidina lango kainą, tačiau kur ir kam verta taupyti, sprendžiate jūs.